D/A převodníky

DAC 1 NG

DAC 1 NG je D/A převodník umožňující připojení až čtyř digitálních signálů. V případě verze DAC 1 NG full umožňuje i USB připojení. Srdce tohoto převodníku vlajková loď AKM DAC AK4495S. DAC 1 NG dostal do vínku nové čipy pro digitální vstupy S/PDIF. Jako S/PDIF receiver byl vybrán moderní čip AK4118. Data z tohoto čipu jsou distribuována nejmodernějšímu SRC obvodu AK4137, který tato data upsampluje na vyšší vzorkovací frekvence a signál svou funkcí zbavuje přebytečného jitteru. Díky této skutečnosti není zvuk DAC 1 NG tolik náchylný na kvalitu transportu.

Zpracování dat z USB je prováděno plně asynchronně, čímž je umožněno umístit kvalitní oscilátory v blízkosti DACu. Tímto je dosaženo minimálního jitteru odpovídajícího hodnotě jitteru oscilátorů. V tomto případě jsou zde použity kvalitní NDK oscilátory NZ2520SD.

DAC1     DAC1     VÍCE

DAC 1 USB

DAC 1 USB umožňuje pouze USB připojení. Jedná se o asynchronní přenos dat, která jsou synchronizována velice kvalitními NDK oscilátory v těsné blízkosti DAC čipu. Díky této skutečnosti je jitter hodinového signálu do 1ps. Srdce tohoto DACu tvoří výkonný XMOS procesor zpracovávající data z USB a vlajková loď DAC AK4495s. DAC 1 USB podporuje vzorkovací frekvence od 44,1 kHz po 384kHz při 32 bitech.

DAC-USB     DAC1-USB     VÍCE