USB Audio Interface

Rozměry:100x30x120mm (šxvxh)

Jedná se o zařízení, jehož vstupem jsou data z USB rozhraní a výstupem digitální S/PDIF signál pro připojení D/A převodníku. Toto zařízení nahrazuje zvukovou kartu a ve většině případech ji svými kvalitami předčí. Jedná se o kvalitní transport s velmi kvalitním S/PDIF výstupem s nízkým jitterem. Nízké hodnoty jitteru jsou zabezpečeny reclockováním S/PDIF signálu z procesoru XMOS pomocí kvalitních japonských oscilátorů NDK. Po tomto takzvaném reclocku je signál buferován(posílen) a vyveden na výstupní BNC konektory. Výhodou našeho řešení je galvanicky oddělené napájení citlivých částí, mezi které patří výstupní obvody s oscilátory. 

Data z USB jsou zpracovávána výkonným procesorem XMOS. Propojení modulu USB interface s modulem DAC je možné realizovat buď přes S/PDIF výstup nebo i přes sběrnici I2S. Přenos mezi USB audio interface a DAC je asynchronní. Synchronizaci obstarávají vysoce kvalitní oscilátory NDK s velmi nízkým fázovým šumem/jitterem umístěné na “čisté zemi” a napájené nízkošumovým napěťovým regulátorem z externího zdroje. Oba výstupy jak S/PDIF tak I2S jsou galvanicky izolovány díky čemuž rušení neproniká dále do Vaší audio sestavy.

Výstup S/PDIF je pomocí vysoce kvalitních oscilátorů NDK “reclockován“, tím je ze signálu odstraněn jitter. Výstup S/PDIF podporuje vzorkovací frekvenci 44,1 kHz až 192 khz při 24 bitech. Modul USB interface disponuje dvěma S/PDIF výstupy – izolovaný a neizolovaný.

Výstup I2S podporuje vzorkovací frekvenci 44,1kHz až 384kHz při 32 bitech. Hodinový signál je možné použít buď integrovaný na modulu USB interface, nebo externí přivedený od DAC převodníku.

Modul USB interface má výstupy na LED pro indikace vzorkovací frekvence od 44,1 kHz po 384 kHz.

Rozhraní je určeno pro převodník DAC 1 pro ty, kteří chtějí krom USB i vstupy S/PDIF. Doplněním převodníku DAC1 tímto rozhraním získáte možnost připojení jak USB tak tří digitálních S/PDIF signálů.

Rozhraní je plně univerzální a lze jej využít s jakýmkoli jiným D/A převodníkem.

USB rozhraní odpovídá standardu USB Audio Class 2

Kompatibilita s operačními systémy:
Windows XP, 7, 8 – CustomWorks ovladače 2.19
Linux – nativní
Mac os – nativní

V této kategorii nejsou žádné produkty.